Tae kwon do – korėjiečių kovos menas paremtas daugiausiai spyriais. Tae išvertus iš korėjiečių kalbos reiškia ranka, Kwon- koja, Do- būdas, kelias, metodika. Bendrai sudėjus gaunasi: Rankų ir kojų technika.

Tae kwon do įvardinimas ir sistemizacija įvyko nesenai, olimpinės sparingo taisyklės atnaujinamos nuolat.

Koviniai veiksmai. Stilius pasižymi galingais smūgiais kojomis. Veiksmai daugiausia skirti savigynai, koordinacijai ir judesių tikslumui. Smūgiai kovose yra labai staigūs, kovotojas turi numatyti, kaip ginsis priešininkas, ir kokį kitą veiksmą reikės atlikti.

Apranga. Kovotojas varžybų ir treniruočių metu privalo dėvėti apsaugines priemones: pėdų apsaugas, blauzdos apsaugas, bandažą, stipinkaulio apsaugas, dantų kapą, šalmą, liemenę ir baltą apranga – daboką su diržu.

Nacionalinė tekvondo valdymo institucija arba WT, įskaitant olimpines žaidynes ir pasaulio čempionatą, naudoja elektronines liemenes, elektronines pėdų kojines ir elektronines galvos apsaugas, kad registruotų ir nustatytų taškų skaičiavimo metodus, o teisėjai naudojami techninėms (sukimosi) technikoms ir smūgiams įvertinti.

Taškai. Taškai skiriami už leistinas technikas, pristatytas į teisėtas taškų skaičiavimo zonas, nustatytas elektronine balų sistema, įvertinančią kontakto stiprumą ir vietą. Vienintelės leidžiamos technikos yra smūgiai (smūgis naudojant pėdos sritį žemiau kulkšnies), smūgiai (smūgis uždarytu kumščiu) ir stūmimai.

Technika skirstoma į tris kategorijas: taškų surinkimo būdai (pvz., spyris į liemenę ir šalmą), leistini, bet taškų neduodantys metodai (pvz., spyris į ranką) ir neleistini metodai (pvz., spyris žemiau juosmens).

Kovotojas privalo laimėti kiekvieną raundą. Raundą laimi tas kovotojas, kuris surenka daugiausiai taškų. Suaugusių rungtyje yra 2 kėliniai po 2 minutes.

Lietuvos tekvondo federacijos nuoroda: https://www.taekwondo.lt/

RM Tekvondo Akademija https://www.facebook.com/tekvondosiauliai

Šiaulių sporto centro „Atžalynas“ treneriai: Romualdas Montvidas, Rimas Montvidas.

Klaudija Tvarinavičiūtė
Gerda Meištininkaitė