Sambo  – imtynių rūšis ir savigynos veiksmų sistema, jungianti įvairių šalių kovos menų elementus.

Oficialiu sambo gimtadieniu laikoma 1938 m. lapkričio 16 d. Nuo 1972 m. vyksta tarptautinės sambo rungtynės. Sambo užsiima daugiau kaip 70 pasaulio šalių. Pagal Tarptautinės mėgėjiškų imtynių asociacijos (angl. International federation of associated wrestling styles; FILA) duomenis sambo yra vienos iš keturių pagrindinių tarptautinių suaugusiųjų imtynių rūšių.

Stiliai:

Sportinis sambo – stiliumi panašus į dziudo. Turi daug skausmingų veiksmų ir metimų stovint ir parteryje. Leidžiami bet kokie kojų laužimai, bet neleidžiami smaugimai. Daug dėmesio skiriama veiksmams parteryje ir privertimui pasiduoti.

Savigynos sambo – savigynai nuo beginklių ir ginkluotų priešininkų skirtas sambo variantas.

Kovinis sambo – apima ginklų naudojimą, svarbi jo dalis – nuginklavimo technikos. Plačiai naudojamos tiek smūgiavimo, tiek imčių technikos. Pirmasis FIAS Pasaulio sambo čempionatas vyko 2001 m.

Specialusis sambo – juo vadina specialius kovinio sambo variantus.

Freestyle sambo – amerikietiškas sambo variantas, leidžiami smaugimai ir kiti vertimai pasiduoti, naudojami koviniame sambo. Plačiai naudojami metimai ir greiti veiksmai parteryje.

Apranga.  Dalyviai vilki specialias raudonas ar mėlynas striukes, diržą ir trumpikes, taip pat specialius imtynininko batelius.

Lietuvos sambo federacijos nuoroda: http://www.sambo.lt/

Šiaulių sporto centro „Atžalynas“ treneriai: Stanislovas Kulikauskas, Kęstutis Masionis.